DasCoin udostępnił kod swojego blockchaina na GitHubie

DasCoin udostępnił kod swojego blockchaina na GitHubie

Opublikowany

Kryptowaluta po raz pierwszy pokazała architekturę swojego łańcucha bloków

Twórcy DasCoin, kryptowaluty opartej na technologii blockchain, będącej centralnym elementem systemu cyfrowych aktywów DasEcosystem, opublikowali kod źródłowy łańcucha bloków na portalu GitHub. Publikacja podkreśla znaczenie transparentności w procesie rozwoju kryptowaluty DasCoin, której hybrydowa konstrukcja łączy autonomię w zarządzaniu z innowacyjnym blockchainem. 

Github to serwis internetowy z repozytoriami projektów programistycznych w modelu open source cieszący się popularnością zarówno wśród programistów blockchain, jak i wiodących na świecie kryptowalut. Platforma wykorzystywana jest przez klientów jako miejsce umożliwiające analizę kodu oraz jego weryfikację przed podjęciem ewentualnej decyzji o współpracy czy zakupie.

Blockchain DasCoin został napisany w C++ w oparciu o platformę Bitshare o nazwie Graphene. Wybór tego rozwiązania podyktowany był szybkością działania, wydajnością oraz skalowalnością. Platforma oferuje jeden z najdłuższych istniejących obecnie rejestrów i umożliwia implementację przyszłych rozwiązań technologicznych.

Opublikowanie kodu źródłowego sprawiło, że niemal wszystkie informacje na temat blockchaina DasCoin stały się publicznie dostępne. Jedyna część koncesjonowanego blockchaina DasCoin, której twórcy nie ujawniają, jest architektura węzła, co ułatwia zarządzanie platformą i zabezpiecza ją przed cyberatakami.

DasCoin zwiększa bezpieczeństwo także poprzez zapewnienie zgodności z politykami KYC (tzw. „Poznaj Swojego Klienta”) i AML (dotyczącej przeciwdziałania praniu pieniędzy). Dzięki temu możliwa jest pełna weryfikacja tożsamości użytkowników systemu, co chroni przed nadużyciami i jest dowodem transparentności funkcjonowania firmy.

Wierzymy, że unikatowy, hybrydowy model DasCoin, łączący najlepsze cechy scentralizowanych i zdecentralizowanych modeli wykorzystywanych w przestrzeni kryptowalut, okaże się przełomem i zmieni oblicze naszej branży

powiedział Michael Mathias, prezes firmy DasCoin.

Zdajemy sobie sprawę, że aby stać się walutą zaufania nowej gospodarki cyfrowej, musimy pokazać światu, w jaki sposób działamy. Publikacja kodu źródłowego to ważny krok w tym procesie. Nie tylko podkreślamy w ten sposób, jak ważna jest dla nas transparentność – pokazując jakość kodu i zalety naszej technologii, rywalizujemy z wiodącymi na świecie kryptowalutami

dodał Michael Mathias. 

Blockchain DasCoin został przygotowany na wyzwania jutra poprzez rozszerzenie platformy Graphene o nowe funkcjonalności. Jedną z nich jest dostęp do portfela cyfrowego WebWallet (gdzie przechowywane są jednostki DasCoin), co ułatwi przyszły rozwój usług i produktów. Kod źródłowy związany z DasCoin będzie w dalszym ciągu, w miarę rozwoju cyfrowego ekosystemu, udostępniany na GitHub.
Kod źródłowy DasCoin dostępny jest pod następującym adresem:
https://github.com/techsolutions-ltd/dascoin-blockchain

GitHub logo.jpg

# # #

O DasCoin
 
DasCoin (DASC) to kolejny krok w ewolucji pieniądza, oparty na technologii blockchain sposób przechowywania i wymiany wartości oraz centralny element DasEcosystem, innowacyjnego systemu cyfrowych aktywów. Opracowany z myślą o optymalizacji zalet i eliminacji wad walut będących obecnie w obiegu. DasCoin jest szybki, wydajny, stabilny, bezpieczny i skalowalny.

Twórcy DasCoin wdrażają udoskonaloną walutę cyfrową. Jej przewagą nad innymi rozwiązaniami jest wysoka efektywność operacyjna, zwiększona pojemność w zakresie liczby przetwarzanych transakcji, rozproszona dystrybucja, lepsze zarządzanie i pełna zgodność z regulacjami. Chroniony przez najbardziej zaawansowane   protokoły bezpieczeństwa oraz koncesjonowany blockchain, DasCoin jest pionierem w branży, który pretenduje by dołączyć do konwencjonalnych walut głównego obiegu, jako pierwsza powszechna cyfrowa waluta świata.

DasCoin to w pełni uwierzytelniona (KYC) globalna społeczność użytkowników, koncesjonowana technologia blockchain, zintegrowany ekosystem, zdecentralizowany portfel cyfrowy, oparty na systemie motywacyjnym   model marketingowy, najlepsza w swojej klasie technologia transakcyjna oraz cechujący się interoperacyjnością protokół blockchain.


Więcej informacji na:
https://dascoin.com/pl/ (PL),
https://dascoin.prowly.com/ (PL)
https://dascoinexplorer.com (EN).

O NetLeaders
 
Rozwój DasEkosystemu opiera się na NetLeaders, globalnej społeczności funkcjonującej w oparciu o system zachęt. Wynagradzając użytkowników za rozbudowę sieci i dając szansę nowym członkom, NetLeaders zapewnia dynamiczny rozwój sieci w ramach długoterminowej strategii i w warunkach pełnej skalowalności. To nowy standard w sposobie rozwoju sieci i wynagradzaniu członków budowanych społeczności.

Więcej informacji na:
https://netleaders.com/pl/ (PL).

# # #

Dodatkowe informacje na temat DasCoin

Blockchain DasCoina potwierdza transakcje w zaledwie 6 sekund, czas ten nie wydłuży się mimo stałego rozwoju sieci.

Blockchain DasCoina realizuje ponad 100 000 transakcji na sekundę, co umożliwia efektywne wykorzystanie tej technologii w biznesie, bez ryzyka przestojów.

W połączeniu z bezpiecznym portfelem cyfrowym, spektrum usług i aplikacji, technologia DasCoin jest sercem    DasEcosystem, najbardziej zintegrowanego ekosystemu blockchain na świecie.

DasPay to pierwszy mobilny portfel kryptowalutowy, który ma umożliwić płacenie DasCoinem w sieci 60 milionów punktów usługowo-handlowych, bezpośrednio z poziomu smartfona. Stworzona wspólnie z partnerem technologicznym Carta Worldwide, aplikacja DasPay ma umożliwić każdej firmie akceptującej Visa i Mastercard akceptowanie DasCoin, bez ingerencji w używaną w punkcie sprzedaży technologię. Debiut DasPay przygotowywany jest na 2018 rok.

Koncesjonowany blockchain DasCoina oznacza, że każdy z węzłów (nods) jest zweryfikowany i posiada licencję a portfel cyfrowy WebWallet wymaga od uczestników  społeczności pełnego uwierzytelnienia zgodnie z procedurą KYC (Know Your  Customer – „Poznaj Swojego Klienta”) i użycia validatora, fizycznego urządzenia szyfrującego do autoryzacji dostępu i ochrony środków.

Zarówno konsumenci, jak i partnerzy mają obowiązek przejść procedurę uwierzytelnienia KYC, jeszcze zanim  dołączą do społeczności, co zapewnia wyższy poziom zgodności (compliance) i spójność ze standardami AML  (Anti-Money Laundering) i CFT (Countering  Financing Terrorism).

Dzięki responsywnemu i przejrzystemu systemowi zarządzania DasCoin może dostosowywać się szybko do zmian regulacyjnych, w zakresie ładu  korporacyjnego i compliance oraz nowych wymagań w otoczeniu konkurencyjnym.

DasCoin utrzymuje i rozwija swoją infrastrukturę zgodnie ze światowymi standardami, przewidując przyszłe trendy i ryzyka po to, aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa systemu.

Przyjazna środowisku naturalnemu technologia blockchain zużywa minimum zasobów energii bez uszczerbku na wydajności systemu.

Blockchain DasCoina został uruchomiony 31 marca 2017 roku w Zurichu. W procesie mintingu, gdzie całkowita podaż ograniczona jest do 8,5 miliardów jednostek, pozyskano już ponad 600 milionów DasCoinów.

# # #

Kontakt dla mediów:

Biuro Prasowe DasCoin
media@dascoin.com

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.