Kod źródłowy DasCoin dostępny na GitHubie

Kod źródłowy DasCoin dostępny na GitHubie

Opublikowany

Zgodnie z zapowiedzią 1 kwietnia 2018 r. na platformie Github opublikowany został kod źródłowy dla łańcucha blockchain DasCoina. Na decyzję o publikacji wpłynął przyświecający firmie etos transparentności. Teraz każdy może zobaczyć kod będący podstawą blockchaina DasCoin, pobierając link z repozytorium GitHub.

Repozytorium kodu open source Github cieszy się popularnością zarówno wśród społeczności programistów blockchain jak i wiodących kryptowalut na świecie. Platforma wykorzystywana jest przez klientów, jako miejsce umożliwiające analizą kodu i jego weryfikacji przed podjęciem ewentualnej decyzji o współpracy czy zakupie.

Opublikowanie kodu sprawiło, że niemal wszystkie informacje na temat blockchaina DasCoin stały się publicznie dostępne. Łańcuch blockchain DasCoina bazuje na platformie Graphene firmy Bitshare i jest widoczny jako kod źródłowy C++. Blockchain DasCoina wprowadza niewielkie zmiany w rdzeniu Graphene, aby umożliwić dodawanie węzłów głównych. Jedyną częścią, która ze względu na ochronę bezpieczeństwa użytkowników pozostała prywatna jest architektura węzła. Inne adaptacje obejmują m.in. proces bicia („minting”) DasCoina, generowanie cykli oraz umożliwienie transferów pomiędzy NetLeaders i portfelem cyfrowym WebWallet.

Wierzymy, że unikalny model hybrydowy DasCoin, łączący najlepsze cechy zarówno scentralizowanych, jak i zdecentralizowanych struktur w sferze kryptowalut, okaże się przełomem dla naszej branży

– powiedział Michael Mathias, prezes DasCoin.

DasCoin będzie w dalszym ciągu publikować kod na GitHubie w nadchodzącym roku. Aby zobaczyć kod źródłowy DasCoin odwiedź stronę:

GitHub - techsolutions-ltd/dascoin-blockchain: The DasCoin blockchain project

GitHub is where people build software. More than 27 million people use GitHub to discover, fork, and contribute to over 80 million projects.

Udostępnij